Consumenten lijken bij de keuze van optiekzaken eerder af te gaan op ervaringen van kennissen dan op de prijs. Dat blijkt uit onderzoek van de NUVO naar de wensen van consumenten voor een optiekkeurmerk.
Uit het onderzoek is gebleken dat de belangrijkste afwegingen voor het kiezen van een optiekzaak gebaseerd zijn op eigen voorgaande ervaringen, de ervaringen van anderen en de kwaliteit van de oogmeting. Opvallend is dat het argument prijs niet genoemd wordt. De meningen van vrienden en kennissen zijn van grote invloed tijdens de oriëntatiefase, maar ook de zorgverzekering heeft invloed op de keuze van een optiekzaak. Het diploma-argument weegt het allerzwaarst: maar liefst 84 procent van de respondenten wil weten of het personeel wel een diploma heeft. Consumenten kunnen zich simpelweg niet voorstellen dat een diploma niet vereist is om de titel opticien te voeren, en vinden dat de overheid diploma-eisen moet stellen.
Bij een aankoop van een product of dienst let maar liefst 85 procent van de respondenten op een keurmerk. Het meest bekend is wel het BOVAG-keurmerk. Bij aankopen heeft Thuiswinkelwaarborg zich in korte tijd een hoofdrol verworven: de consument doet immers steeds meer online aankopen. Driekwart van de respondenten gaf aan waarde te hechten aan een keurmerk voor de optiekbranche. ‘De drie zekerheden van de NUVO’, te weten: gediplomeerde opticiens, veilig aanbetalen en onpartijdige klachtafhandeling zouden de dragers moeten zijn van dat keurmerk. Voor een keurmerk met voldoende autoriteit bij de consument is naamsbekendheid belangrijk. Bij het ‘grote publiek’ is de NUVO echter nog onvoldoende bekend. Wat dat betreft is er dus nog werk te doen.
Er is 1 reactie op dit bericht.
Reactie plaatsen