Op 6 december 2011 was de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van de NUVO Sectie Low vision met als belangrijkste thema: zorgverzekeraars, contracten en vergoedingen.
Het sectiebestuur besloot dat de contracten van zorgverzekeraars – zonder naam van de contractant – zullen worden gepubliceerd op de NUVO-website. Low-visionleden kunnen deze contracten raadplegen en eventuele vragen stellen. Ook de antwoorden zijn dan op de website te vinden.Verder werd gesignaleerd dat er problemen kunnen ontstaan bij de wijze waarop een zorgverzekeraar een contract uitvoert en/of hulpmiddelen vergoedt. Een zorgverzekeraar moet erop kunnen vertrouwen dat als een low-visionspecialist een vergoeding voor een hulpmiddel aanvraagt, dit een zorgvuldig afgewogen en gekozen hulpmiddel is. Daarom wordt een protocol gemaakt in samenwerking met een zorgverzekeraar. Omwille van de kwaliteit wordt daarnaast samenwerking gezocht met andere (medisch-technische) sectoren, zoals de audicienbranche. Naast de individuele gesprekken die de NUVO met diverse zorgverzekeraars voert komt er weer een informatiemiddag voor zorgverzekeraars waarin de rol van de low-visionspecialist wordt toegelicht.
In de vergadering zijn de heren Derksen en Jongsma en mevrouw Lunze herbenoemd als bestuurslid voor de Sectie Low Vision.
Klik hier voor de concept-notulen.
Er zijn 0 reacties op dit bericht.
Reactie plaatsen